Güncel

Erdoğan’dan iki ülkeye NATO vetosu: Terör örgütlerinin misafirhanesi..haberini oku

Finlandiya ve İsveç’in tek sonraki günlerde NATO’ya katılmak amaciyla başvurmaları bekleniyor. başka 30 memleket benzeri veto hakkı bulunan Türkiye’den iki İskandinav ülkesinin katılımına ait resmi tek İzah veyahut değerlendirme yapılmamıştı.

Bugün İstanbul’da cuma namazı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı ve ak parti genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:

OLUMLU DÜŞÜNCE İÇİNDE DEĞİLİZ

–  İsveç ve Finlandiya ile alakalı gelişmeleri izliyoruz ama müspet düşünce içinde değiliz.  Yunanistan’la alakalı NATO ile alakalı yanlış yaptı bizden evvelki yönetimler. Yunanistan’ın, NATO’yu arkasına alarak Türkiye’ye karşı takındığı tavrı biliyorsunuz. bu konuyla alakali 2. tek yanlışı ülkemiz olarak işlemek istemiyoruz.

İSVEÇ VE HOLLANDA’DA YUVALANMIŞLAR

– İskandinav ülkeleri ne yazık ki pkk terör örgütleri amaciyla misafirhane gibi. PKK’sı DHKP-C’si İsveç’te Hollanda’da yuvalanmış durumdalar. Oraların parlamentolarında dahi yer alıyorlar. Bu vaziyette bizim müspet bakmamız mümkün değil.

ABD’NİN YANLIŞINI KABULLENMEMİZ MÜMKÜN DEĞİL

– Her şeyden evvel YPG tek pkk terör örgütüdür PKK neyse YPG de odur. Amerika’nın bu yanlışını kabullenmemiz mümkün değil. nihayet dönemlerde gelen idarelerin hepsi PKK pkk terör örgütüne karşı, Suriye’nin kuzeyindeki bütün yapılanmalara karşı her biçimde Parasal desteği vermiştir. TIR’larla araç gereç mühimmatı derhal sevk etmiştir. Şimdi de bu tür şeyleri duyuyoruz.

TERÖRİSTLERE GÖÇ AÇTIRMA LÜKSÜMÜZ YOK

– Burada PKK’sı, YPG’si kim olursa olsun Irak’ın kuzeyinde de ne yaptıysak Suriye’nin kuzeyinde yapmaya ayni ritimde devam edeceğiz. Pençe Kilit’te Bir gün evvel itibariyle 82 yasadisi tesirsiz vaziyete gelmiştir. Havaların müspet seyri seklinde bu rakam dahada ilerilere ayni ritimde devam edecektir. Teröristlere göz açtırma lüksümüz yok. Bunu arkadaş görünen ülkelere de söylüyoruz. Yanlış yapıyorsunuz adımlarınızı doğru atın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir