Güncel

Akşener: ‘Türk çiftçisi ölsün, Amerikan çiftçisi yaşasın’ dediler..haberini oku

İYİ Parti genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti amaciyla geldiği Mersin’in Mut kazasinda vatandaşlara hitap etti.

“Başbakan Akşener” sloganları eşliğinde konuşmasına başlayan İYİ Parti lideri, kalabalığın içinden kendisine seslenen tek çocuğu yanına çağırdı.

“SARAY’DAKİLERİN UYKUSU KAÇTI AMA KORKUNUN FAYDASI YOK”

Sarıldığı çocuğun “Anaların duasıyla, babaların sevgisiyle, halkının oyuyla gel Başbakanım” demesi üstüne Akşener, “Ben şimdi konuşmayı bırakıp gideyim. Saraydakilerin uykusu Zati kaçtı, siniler laçka oldu ama korkunun yararı yok. Bu harami düzeni helal oylarınızla sandıkta, birlikte, demokrasi ile ele ele verip yıkacağız inşallah. Çok az kaldı. öylesine az kaldı ki, bugünden her biçimde melaneti uygulamak üzere yola çıktılar ama vatandaşımızın, milletimizin, kadınlarımızın, erkeklerin, çocukların ve hele o gençlerin ahı tutacak ahı“ dedi.

Şeker fabrikalarının satışına değinen Akşener, “İşletiyorlar mı, hayır. Ne yaptılar, kapattılar. Pancar ekmesi ne oldu, pancar ekimi gitti. Pancar ekimi gidince, hayvan küspesi gitti. Yem ücretleri ne oldu, uçtu gitti. Şeker fabrikalarını yandaşlara peşkeş çektiler. Amerika’nın şirketine peşkeş çektiler. ‘Türk çiftçisi ölsün, Amerikan çiftçisi yaşasın’ dediler. bunun için can dayanmaz. Bu gayretullaha dokunur ve dokundu.” ifadesini kullandı.

“SİZİ AÇLIĞA cezali ETTİLER”

Türk Telekom üzerinden eleştirilerde bulunan Akşener, “128 milyar dolar gitti ama bendeniz size dahada enteresanı söyleyeyim. Hepimizin vergilerinden oluşan 24 milyar lirayı, aile dostunu utangaç etmek adina sizi açlığa cezali etti, 24 milyar lirayı Hariri’nin cebine koydu.” diye konuştu

Bu kazanç ile tek sene süresince ilkokuldan lise sona civarindan bütün öğrencilere erken kahvaltısı ve öğle yemeği verilebileceğini belirten Akşener, İstanbul’da öğünün tek tanesini yiyip diğerini yiyemeyen çocuklar olduğuna dikkat çekti.

En düşük çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli maaşının minimum ücret seviyesine çıkarılması istikametinde tekliflerinin olduğunu anımsadan Akşener, “Şimdi 5 müteahhidin vergi borçlarını sildiler. Senin çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli maaşını, en düşüğünü, minimum ücret seviyesine çıkarabilirdi. Seni açlığa cezali etti, bunun için karşılık yandaşlarının ceplerini doldurdu” ifadesini kullandı.

“KAHROLSUN İSTİBDAT YAŞASIN HÜRRİYET” SLOGANLARI

Kendisini dinleyen kalabalığın “Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet” sloganları atması üstüne Akşener, “Bunu diyen gençler, bunu diyen kadınlar, bunu diyen ıslak almışlar yenilebilir mi bu ülkede? Hayır mümkün değil. Geliyor attaya gitme zamanı. tekrar söylüyorum; attaya gitme zamanı geliyor” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçmiş senelerdeki yüzük çıkışına göndermede bulunan Akşener, “Bu yüzükten ardindan kaç gemicik, kaç villacık, kaç apartmancık, kaç iş yericik oldu?” diye sordu.

“Ey milletim ne yüzükmüş bu” diyen Akşener, şöyle ayni ritimde devam etti:

* “Hanımefendiler, beyefendiler sizin yüzükleriniz kazanç etmiyor, arkadaşın yüzüğü neler etmekte neler. ‘Bu yüzükten çok tek şeyim olursa, bu kardeşiniz yamuk yapmıştır’ diyenler el dogruluk doğru söylüyor. kendisinin kendilerine söylediler, kendisinin kendisi kendilerini yalanladır. İşte bu harami düzeni birlikte yıkacağız.

* 5 adet aylık alan danışman var. Senin çocuğun aç, senin çocuğun umutsuz, senin çocuğun atanamamış, senin çocuğun minimum fiyatla iş bulamıyor ama 5 aylık alan saygısız, çirkin, çirkef, garibanı tekmeleyen danışmanlar var. 10 aylık alanlar var, 315 bin Lira aylık alanlar var. Ey besiciler, hamile ineğini guruba gönderiyorsun yemin pahalılığında. hemide evlerde hemide dükkanlarda hemide sulamada akım parası ile akım benzeri çarpılıyorsunuz. İşte bunun için can dayanmaz.

* seçilecek kisi velinimettir. Bizi birbirimize düşürdüler. Artık bunu başaramayacaklar. Sizin dertleriniz üzerinden konuşmayana oy yok. Sizin dertlerinize çözüm üretmeyenlere oy yok. 5 aylık danışmanlar amaciyla size perişan laf edenlere oy yok. En ehemmiyetlisi sizden uzaklaşıp, sizi nankörlükle suçlayanlara, sizi teröristlikle suçlayanlara, sizi şükürsüzlükle suçlayanlara oy yok. Bu harami düzene neden olanlara, yedikleri içtikleri haram olsun, zıkkım olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir