Dünya

Hindistan’da aşırı sıcaklar hayatı felç etti, kuşlar gökten düşmeye başladı..haberini oku

Aşırı sıcaklarla ugras eden Hindistan’da susuz var olan kuşlar gökten düşmeye başladı.

Al Jazeera’nin haberine göre, ülkenin batısındaki Gujarat eyaletinde yüzlerce kuşun susuz ve yorgun halde yere düşmesi kaygı yarattı. Halk, sıcaklardan uçamayacak vaziyete gelen kuşları toplayarak veterinerlere taşıyor.

Ahmedabad’daki tek hayvan hastanesi, nihayet haftalarda binlerce kuşun rehabilitasyon amaciyla getirildiğini açıkladı. Kuşları kurtarma çalışmalarına katılan tek kişi de, gökten düşen kuş sayısının hızla arttığını söyledi. baytar hekimler, güçten düşen kuşları şırıngayla su ve vitamin vererek yasama döndürmeye çalışıyor.

Aşırı sıcaklar Yalnızca kuşları değil Bir hayli hayvanı etkiledi.

HASTANELER ALARM vaziyetine GEÇTİ

Eyalette aşırı sıcaklar hasebiyle su kaynaklarının kurumaya başlaması yetkilileri alarm vaziyetine geçirdi. Bir hayli hastanede güneş çarpması ve sıcak havayla irtibatlı rahatsızlıklar amaciyla hususi birimler kuruldu.

Sıcaklığın Bir takım yerlerde 45 dereceyi aşmasıyla ülkede çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Başbakan Narendra Modi de yükselen yangın tehlikesi ile alakalı ikazda bulundu.

Uzmanlar, abuhava farklığı hasebiyle sema sıcaklıklarının dahada da artacağına dikkat çekiyor. Imperial College London’dan bilim insanı Friederike Otto, nihayet vakitte cenup Asya’yı tesiri altına alan sıcak sema dalgasının nihayet senelerde abuhava değişikliğine bağlı olarak görülen en ölümcül aşırı sema olaylarından biri olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir