Gündem

Çocuklarını alevlerin arasından çekip alan anne, sevinemedi

Adana‘da sabaha karşı hanelerinde çıkan yangında üç çocuğunu güç kurtaran ama eşyaları küle dönen kadın gözyaşlarına boğuldu.

alinan bilgiye göre, yangın Yüreğir kazasina bağlı Yunus buyruğa Mahallesi’ndeki tek gecekonduda çıktı. Sabaha karşı, Hacer Demirel ile dini nikahlı eşi Ali Budan’ın (32) kirada oturduğu hanede akım kontağından yangın çıktı. Evin tek odasında çıkan yangında alevler, anne, baba ve üç çocuğunun yattığı odaya da sıçradı.

EV Tamamiyle KULLANILAMAZ vaziyete GELDİ

Dumanı ayrım eden Ali Budan kalktığında evin yandığını ayrım etti. derhal eşini ve çocuklarını uyandırıp, alevlerin arasından zorlukla dışarı çıkardı. Komşular da yangının söndürülmesi amaciyla itfaiye ekiplerine haber verdi. olay adina gelen itfaiye ekipleri yangını müdahale ederek söndürdü. ama çiftin bütün eşyaları kullanılamaz vaziyete geldi. tek oda Tamamiyle yanarken başka odalar da kısmen yandı. hanede bulunan televizyon, klima, buzdolabı ve çamaşır makinesi de yandı.

GÖZYAŞLARINA KOMŞULARI DAYANAMADI

Gözyaşı döken Hacer Demirel, o sırada uyuduklarını, çocuklarını ve kendisinin canlarını güç kurtardıklarını belirterek, “Sabah yangın çıkmış. Eşim şeker hastası, çalışmıyor. ev yandı, eşyalar kül oldu. Eşyaları nasıl yapacağız, bu hanesi nasıl onaracağız bilmiyorum” diye konuştu. toy kadının çaresizce ağlaması komşularını da ağlattı.

Kaynak: İHA

Haber Videosu: Çocuklarını alevlerin arasından çekip alan anne, sevinemedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir