Güncel

Yönetmen Zeki Demirkubuz’u söyleşisine gelen vatandaşlar, salona alınmayınca protesto etti

Yönetmen Zeki Demirkubuz, Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında, söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşi başlamadan evvel salon dolu. Bunun üstüne tek grup sanatsever, içeri alınmadı. İçeri giremeyenler, alkışlarla vaziyeti protesto etti. Protestonun derhal peşinden dışarıda kalanlar, salona alındı.

ALKIŞLAYARAK PROTESTO ETTİLER

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nce bu sene 56’ncısı düzen eden Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, ‘ulusal kategori’nin seçici kurul başkanı var olan yöneten Zeki Demirkubuz, sinemaseverlerle söyleşide tek araya geldi. Söyleşi öncesi Demirkubuz’u dinlemek isteyenler, AKM Perge Salonu’nda uzunca kuyruklar oluşturdu. Gazetecilerin de çağrı edildiği söyleşide Demirkubuz, nihayet dakikada medya mensuplarının salona alınmamasını istedi. Festivalin zanaat yönetmeni Başak Emre, döneminden evvel içeri giren gazetecileri dışarı çıkardı. Saat 12.00’de başlayan söyleşi öncesi kapılar kapatılınca tek grup sinemasever de dışarıda kaldı. uzunca süre içeri alınmayı bekleyen izleyiciler, alkışlarla vaziyeti protesto etti.

Zeki Demirkubuz

“BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER İNSANLARIN ÖNÜ KESİLİYOR”

Alkışların salondan duyulmasının derhal peşinden festival yetkilileri, kapıları açarak, dışarıda kalanları içeri aldı. İçeri alınmadan evvel İzah yapan, dışarıda var olan seyircilerden avukat Ayhan Atasever, hayat çapında tanınan yönetmeni dinlemeye geldiklerini kaydetti.

Atasever “Ücretsiz gösteriye çağrı vardı. Bunun amaciyla dahi içeride protokole yer ayrılıyor, belki boş yerler var ama alınmıyoruz. Sinema gösterisi değil, biletle de satılan tek durum değil. Bu yurttaslar her vakit fırsatını bulamadığı etkinliği izlemek istiyor. Antalya seyircisi, Türk sinemasına sahip çıkarak, tatil gününde işlerini bırakıp, izlemeye geldi; ama şimdi buraya alınmak istemiyor. Sinema üstüne bilgi sahibi olmak istek eden insanların önü, sade bürokratik yasaklarla kesiliyor” dedi. Festival yetkilileri ise salonda menfi durum yaşanmaması amaciyla ayakta dinleyici almadıkları aktardı.

Kaynak: DHA

VİDEO: yöneten Zeki Demirkubuz söyleşisinde salona alınmayan sinema severler protesto etti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir