Güncel

AK Partili Numan Kurtulmuş: Türkiye IMF defterini kapatmış, kenara atmıştır

AK Parti genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Türkiye‘nin IMF’den borç alacağı tartışmaları ile alakalı izahta bulunup Türkiye’nin IMF defterini kapattığını söyledi. Türk-ABD müsterek devriyeleriyle Suriye‘nin kuzeyinde oluşturulması tasarilanan emniyetli Bölge’nin derinliği ile alakalı da bilgi veren Kurtulmuş, “Derinlik 30 kilometre olacak” dedi.

SURİYELİ GÖÇMENLER BU BÖLGEYE GELECEK

Suriye’nin kuzeyinde oluşturulması tasarilanan emniyetli Bölge çalışmalarında kararlılık vurgusu yapan Kurtulmuş, “Fırat’ın doğusunun terörden temizlenmesiyle alakalı hedefimiz ve kararlılığımız sahada da görülür noktaya gelmiştir. Ve ülkemiz eninde nihayetinde o bölgenin temizlenmesi ile alakalı kararlıdır. Bir gün evvel tekrar o haritayı Sayın Cumhurbaşkanımız BM kürsüsünde gösterdi. 30 kilometre derinliğinde tek bölgeyi emniyetli Bölge yaparak, burada Türkiye’de bulunan, başka yerlerde bulunan Suriyeli göçmenlerin buraya gelmesini saglamak etmeye çalışacaktır. ülkemiz her biçimde alan okumaya karşı hazırlıklıdır” dedi.

Numan Kurtulmuş

“TÜRKİYE TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE OLMA YOLUNDA ayni ritimde devam EDİYOR”

Türkiye’nin ahenk gösteren ücret bağımsızlık yolunda ilerlediğini kaydeden Kurtulmuş, ”Türkiye çok çetin alan okumalarla karşı karşıya. ülkemiz her biçimde alan okumaya karşı hazırlıklıdır. Çok çetin tek döneme girdiğimizi biliyoruz. Terörün sona erdirilmesi amaciyla kararlılığımız ortadadır. ara ara gördük geçtiğimiz hafta Ankara’da İran Rusya Türkiye’nin müsterek Astana sürecinin 5. toplantısı yapıldı. ülkemiz yoluna ayni ritimde devam ediyor. Türkiye’nin tek adet ekseni vardır o da kendisinin ulusal eksenidir. ülkemiz artık tek istikamete girmiştir. Suriye’deki kararlılığımız Türkiye’nin tek konudaki kararlılığını alana koyuyor. ülkemiz tam bağımsız ülkemiz olma istikametinde yoluna ayni ritimde devam ediyor, her biçimde alan okumayı göze alıyor” şeklinde konuştu.

”KİMSE IMF HEYETLERİYLE GİZLİ KAPAKLI GÖRÜŞMELER YAPMAYA KALKMASIN”

nihayet vakitlerde gündeme gelen cumhuriyet milletçe partisi ve İYİ Partili iki isminin İMF ile görüşmesine de değinen Kurtulmuş, “IMF heyeti ile muhalefet partilerinin görüşmesi meselesi. IMF Yalnızca ahenk gösteren ücret konularda tavsiyelerde bulunan tek kuruluş değildir aslında küresel finans kapitalizmin mühim siyasal kurumlarından birisidir. Birileri istese de istemese de ülkemiz tek dahada IMF’nin kapısına muhtaç kalmayacaktır. ülkemiz IMF defterini kapatmış, kenara atmıştır. Kimse IMF heyetleriyle saklı kapaklı müzakereler yapmaya kalkmasın” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir