Dünya

Uyarılar fayda etmiyor… ABD’de elektronik sigaradan sekizinci ölüm

24 Ağustos’ta Illinois eyaletinde tek kişinin solunum hastalığı hasebiyle hayatını kaybetmesi sonrasında, salgın hastalıklar kurumundan doktor Jennifer Layden, “Hasta elektronik sigara içimi sonrası tanımlanamayan tek hastalık hasebiyle rehabilitasyon altına alınmıştı” demişti.

Bu hastanın ölümü, elektronik sigara hasebiyle olduğu açıklanan evvel ölümdü. Ülkedeki sağlık yetkilileri, elektronik sigara kullanımına bağlanan esrarlı tek akciğer hastalığını analiz altına almıştı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre federal tek sağlık müessesesi var olan CDC’den yetkililer, 22 eyalette mümkün 200 vakanın bulunduğunu açıkladı. CDC yetkilileri, vakaların çoğunun, esrardaki öğe THC maddesini sıvı olarak elektronik sigarada içtiklerini de duyurdu.

Ardından Oregon eyaletinde de tek kişinin yasal olarak esrar satılan tek dükkanda elektronik sigara denedikten ardindan fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

THC bulunan elektronik sigara kartuşlarının, yasal esrar dükkanlarının yanı sıra kara borsada da satıldığı belirtiliyor.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ doktor Ölüm sağlık sigara TÜRKÇE
nihayet güncelleme: 11:04 20.09.2019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir