Advertorial

Bitcoin Değeri 8.000 Doların Üstünde

Piyasa bitcoin değeri konuşuluyor. Son dönemde gerçekleşen bir atak ile bitcoin değeri 8.000 Doların üstüne kalmaya devam ediyor.

İşte bitcoin değeri ile ilgili son dakika bitcoin haberleri

ABD ve Çin Ticari İlişkileri Geriliyor Bitcoin Değeri Artıyor

Elbette sanal para birimleri de tıpkı gerçek paraların borsası gibi dünya ilişkilerine göre değer kazanıyor ya da değer kaybediyor. Şu an gündemde olan en önemli dünya ticari ilişkisi elbette Çin ve ABD’nin ticari ilişkilerinin gergin bir hal alması. Yatırımcıların kripto para birimleri piyasasına karşı yaptığı öngörüler genel anlamda olumlu. Sektördeki gelişmelerin de etkisi ile Bitcoin değeri 8.016’da. Değeri 8.167 Dolar olarak bitcoinin değeri, 8.016’ya geldi.

Güvenlik Ağır Genişletiliyor

Dünyanın en büyük iki ekonomisinin yaşamış olduğu ticari gerginlik elbette tüm piyasaları etkiliyor. Gümrük vergisi üzerinden çıkan gerginlik, yaşanan %25’lik artış Pazartesi günü Pekin yönetimi tarafından duyuruldu. Dünyanın bu iki ekonomisinin yaşadığı sorun elbette sanal para borsasıve diğer tüm borsalara yansıyor. Dolar – Euro gibi para birimlerinin değerlerinde de artış – düşüşler oluyor.

Küresel gerginlikler kripto para birimi piyasasına nasıl etki etti?

Dünyanın en büyük para borsası olan Binance, 40 milyon dolar değerinde bir para çalınması ile haftayı açtı. Yaşanan bu siber saldırı sonucunda çok daha geniş güvenlik önlemlerinin alınması gerektiği yönünde bir açıklama geldi. Geniş güvelik önlemlerinin alınması ile yapılan girişimler hafta boyunca devam edecek şeklinde yapılacak olan duyurunun ardından, bir süre daha yaşanan bu siber saldırının konuşması bekleniyor.

Siber saldırısonrasında, kripto para birimi Borsası Birfinex’te yeni paraların da bulunduğu yönünde bir açıklama geldi. 10 gün içinde 1 milyar dolar elde edildiğinin duyurulması da sektörde yaşanan bu gelişme için olumlu sonuçlar doğurmasını sağladı. BitfinexCTO’su tarafından yapılan açıklamaya göre; özel sektörün dışında olan kişiler tarafından yapılan 100 milyon üzerinde yapılan yatırımlar işe yaradı. İçeriden ve dışarıdan birçok kişinin yapmış olduğu yatırım ile sanal para borsasıayakta kalmaya devam ediyor. Bitcoin haberleri yapılmaya devam ediyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir