Güncel

Kurtlar Vadisi’ne Konu Olan Yeraltı Dünyasının Ünlü İsmi Behçet Cantürk’ün Yeğeni Villada Yakalandı

Yeraltı dünyasının meşhur ismi Behçet Cantürk’ün yeğeni var olan cinayet ve “uyuşturucu madde ticareti uygulamak ve sağlamak” suçundan karar alan firari Şerafettin Cantürk, zabita ekipleri tarafından Büyükçekmece’de tek villaya düzen eden operasyonla yakalandı.

Kadıköy Kızıltoprak’ta 1996 seneninde tek otoparka yapılan silahlı baskında iki kişinin ölümü ve tek kişinin de yaralanmasıyla alakalı olarak yakalanan yeraltı dünyasının meşhur ismi Behçet Cantürk’ün yeğeni Şerafettin Cantürk, 2000 seneninde “adam öldürmek” suçundan 35 sene mapus cezası almıştı. Cezasını cezaevinde çeken Cantürk, 2010 seneninde şartlı salıverildi.

YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATILDI

ama Şerafettin Cantürk 2013 seneninde “uyuşturucu madde ticari uygulamak ve sağlamak” suçundan 10 sene karar aldı. Bu nedenle, toplaminda 24 sene indirimsiz karar alan Cantürk’ün uzunca müddettir firar olması üstüne Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar ofis Amirliği ekipleri, çalışma başlattı.

2 AY süresince TAKİP EDİLDİ

takriben iki ay süresince gece ve gündüz fiziki ve teknik takip yapan polis, Cantürk’ün Büyükçekmece’de tek villa da saklandığı bilgilerine ulaştı. Hazırlıkların derhal peşinden şahıs, gece saatlerinde yapılan operasyonla gözaltına alındı.

ADLİYEYE derhal sevk EDİLDİ

Gözaltına alınan Şerafettin Cantürk’ün “uyuşturucu madde ticareti uygulamak ve sağlamak” suçundan 10 sene mapus cezası ile 60 bin Lira kazanç cezası ile kapatılan İstanbul 23. Ağır karar Mahkemesinde “Suç işlemek emeliyle kurulan örgüte aza olma” suçundan yargılanması ve aranmasının bulunduğu öğrenildi. Şubede işlemleri tamamlanan Cantürk, adliyeye derhal sevk edildi.

BEHÇET CANTÜRK DİZİYE mevzu OLMUŞTU

Yeraltı dünyasının meşhur ismi Behçet Cantürk, Türk televizyonculuk tarihine damga vuran Kurtlar Vadisi dizisinde işlenmişti. Cantürk, dizide uyuşturucu taciri var olan Behiç Cantürk karakteriyle canlandırılmıştı.

Kaynak: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir