Advertorial

Poliüretan Söve Pahalı Mı?

Binaların ve ofislerin tasarımları için gerekli olan bir takım işlemler bulunmaktadır. İç tasarımlarda kartonpiyer modelleri poliüretan öne çıkarken dış cepheler için son yıllarda poliüretan söve kendini göstermektedir. Poliüretanpratik bir şekilde işlenebilen yapı malzemelerinden bir olarak görüldüğünden ötürü artık iç tasarımlarda da kullanılabilmektedir. Ancak bireyler kullanım öncesinde malzemeler hakkında fiyat araştırması yapmayı tercih etmektedir. Çünkü günümüz şartları gereği artık dekorasyon işlemleri pek çok insan için bir lüks olarak görülmektedir.

Poliüretan söve ile yapılan dış cephe kaplamalarının lüks işlemler kategorisinde yer almadığını belirtmekte fayda vardır. Bu nedenden ötürü fiyatlar her cebe uygun rakamlardan meydana gelebilmektedir. Üstelik binaların dış kaplamlarının poliüretan söve ile yapılması ısı yalıtımı açısından da bir avantaj getirmektedir. Poliüretan söve kış aylarında evlerin kısa süre içinde istenen sıcaklığa gelmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sıcaklığın evin içinde muhafazası da yine aynı materyal ile mümkün kılınmaktadır. Farklı renk ve modelleri sayesinde poliüretan söve uygulamaları görsel açıdan da bireylere hitap etmektedir.

Poliüretan Söve Uygulaması

Dış cephelerde kullanılan poliüretan söve modelleri uygulamalarında alternatifler oldukça fazladır. Binaların tamamı düz bir şekilde bu materyal ile kaplanabilmektedir. Arıca isteklere göre pencere kenarları ya da silmelerde de poliüretan söve tercih edilebilmektedir. Bunun için mimarlardan ya da uygulamayı yapan yerlerden öneriler almak mümkündür. Uygulamalar geçmiş dönemlerde olduğu gibi şimdilerde de bir ya da iki rengi vurgulayacak şekilde yapılabilmektedir. Ancak artık farklı desen önerileri de kataloglarda yerini almıştır.

Günümüzde inşası tamamlanan evlerin bir kısmı ahşap ya da taştan oluşmaktadır. Ancak bu evlerin tamamında gerçek taş ya da ahşap kullanılmamaktadır. Öncelikle artık bu tip malzemelerin fiyatları oldukça pahalı hale gelmiştir. Sonrasında ise poliüretan söve ile taş ve ahşap görünümü verilen sistemleri kullanmak daha pratiktir. Bu nedenden ötürü dış cephelerde istekler doğrultusunda düz renklerin yanı sıra bu gibi alternatifler de tercih edilmektedir. Aynı şekilde mermer görünümlü poliüretan söve modelleri de bulunmaktadır. Seçilen modellerin fiyatları uygun olduğu için maliyetler de sorun yaratmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir