Güncel

İşkence Ettiği Oğlu Ölen Anne Tutuklandı

İzmir’in Torbalı ilçesinde, annesi Özge K. tarafından işkence edildiği ileri sürülen Osman Çınar K. (6) hayatını yitirdi. Çocuğun uzunca süre aç kaldığı, vücudunda yaralama ve yanık izleri olduğu belirlendi. Biri 3, ötekisi 9 yaşında olan başka iki çocuğunun da vücutlarında yaralama izleri bulunması üstüne zabita tarafından gözaltına alıp, adliyeye derhal sevk edilen Özge K. (28), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Ö.K.’nin eşi M.K.’nin de ‘uyuşturucu satmak’ suçundan tek müddettir cezaevinde olduğu öğrenildi.

FENALAŞTI HASTANEYE KALDIRILDI

İnönü Mahallesi’nde yaşayan Atatürk İlkokulu anne sınıfı öğrencisi Osman Çınar K., Bir gün evvel hanelerinde ani fenalaşınca Torbalı’daki hususi hastaneye kaldırıldı. Bitkin haldeki çocuğun yapılan muayenesinde vücudunun çeşitli yerlerinde yaralama ve yanık izleri olduğu belirlendi. uzunca süre aç kaldığı saptanan Osman Çınar K., tedaviye alındı. Ancak, vaziyeti ağır var olan Osman Çınar K., doktorların müdahalesine karşın kurtarılamadı.

TUTUKLANDI; EŞİ DE CEZAEVİNDE

İşkence ve eziyete bağlı olarak aşırı kilo kaybından hayatını yitirdiği anlatilan çocuğun evine giden zaptiye ekipleri, Osman Çınar K.’nin kardeşi Ö.K. (3) ve ağabeyi Ş.Ç.K.’nin (9) de vücutlarında yaralama izlerine rastlandı. Jandarma, çocuklarına işkence ettiği ileri sürülen anne adayi Ö.K.’yi gözaltına aldı. Jandarmadaki işlemlerinin derhal peşinden adliyeye derhal sevk edilen anne adayi Ö.K., mahkemece tutuklanıp, Şakran Cezaevi’ne gönderildi. Ö.K.’nin eşi M.K.’nin de ‘uyuşturucu satmak’ suçundan tek müddettir cezaevinde olduğu öğrenildi.

Osman Çınar K.’nin cenazesi bu erken öğle Ayrancılar Camisi’nde kılınan namazın derhal peşinden Ayrancılar Mezarlığı’nda toprağa verildi. zaptiye olayla alakalı tahkikat başlattı.

İKİ KARDEŞ savunmaya ALINACAK

Öte yandan, can veren Osmar Çınar K.’nin, kendisi benzeri işkence edildiği için ağabeyi ve kardeşinin ise jandarmadaki işlemlerinin derhal peşinden hükümet savunmasına alınması amaciyla İzmir Aile, Çalışma ve yasamsal Hizmetler İzmir İl Müdürlüğü yetkililerine teslim edileceği bildirildi.

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir