Güncel

Ambulans Şoförü, Kendisine Yol Vermeyen Magandadan Şikayetçi Oldu

Ambulans sürücüsü Erdoğan Kavruk, 28 Şubat’ta D-100 Karayolunda önüne geçerek yollar vermeyen sürücü M.E.Y. ile alakalı Bakırköy hak Sarayı’na gelerek hatali ilaninda bulundu. Ambulans sürücüsü Kavruk hatali duyurusunda, “Tehlikeli tek vaziyette araç kullanıp, yaptığı el hareketleriyle bana argo ve tehdit eden şüpheliden şikayetçiyim. Uzlaşmak istemiyorum” dedi.

ŞOFÖR SUÇ ilaninda BULUNDU

Ambulans sürücüsü Erdoğan Kavruk Bir gün evvel Bakırköy hak Sarayı’na gelerek hatali ilaninda bulundu. Savcıya ifade veren Kavruk, olay bugünü var olan 28 Şubat 2019 tarihinde saat 09.10 sıralarında ambulansla Beşiktaş’tan aldığı hastasını Bakırköy doktor Sadi konuk hükümet Hastanesi’ne götürdüğünü belirtti. Kavruk ifadesinde, “E-5 yolunu takiben geldiğim Merter Köprüsünde önümde aracı ile izleyen M.E.Y., ambulansımızın tepe lambasının yanmasına ve ara sıra sirenlerinin çalışmasına karşın ısrarlı tek şekilde yollar vermeyerek Ayrı olarak yaptığı el ve kol hareketleriyle yanı sıra küfürlü hareketler yapıp yollarda önümde başka araçların yer vermeleri suretiyle boşalan şeritlere geçmeye çalıştığım sırada da bu boşalan şeritlere geçerek ısrarlı tek şekilde gidişimi engelleyip dahada ardindan gideceğim doktor Sadi konuk Hastanesi’nin istikametindeki İncirli Caddesi’nde aynı hareketlere ayni ritimde devam etmiştir.

“ŞİKAYETÇİYİM ŞÜPHELİ İLE UZLAŞMAK İSTEMİYORUM”

dahada ardindan şüphelinin aracını tek şekilde geçip yoluma ayni ritimde devam ettiğim sırada aracıyla arkamdan ısrarlı tek şekilde selektör yapıp kornaya basarak art tamponumun dibine civarindan yanaşmış olup ama tamponuma dokunmamıştır. Belirttiğim nedenlerle riskli tek vaziyette araç kullanıp Ayrı olarak yaptığı el hareketleriyle bana argo ve tehdit eden şüpheliden şikayetçiyim. Şüpheli ile uzlaşmak istemiyorum” dedi.

“PİŞMANIM” DEMİŞTİ

Adli denetim şartıyla çıkarıldığı mahkemede hür bırakılan M.E.Y. (23) hakimlik ifadesinde, “Ben haneden çıktım, işe gitmek amaciyla E-5 yoluna bağlandım. araç patronuma aittir. Bakım yaptırdığım amaciyla araç bendeydi. Merter’e gelmeden ambulans sirenleri öttürdü. Önümdeki gri rengarenk araç korktu ve benim üstüme kırdı. bendeniz dahada ardindan gaza bastım. ambulans arkama geldiğinde sirenlerini söndürmüştü. dahada ardindan yanıma geldi. bendeniz de sirenlerini kapatınca içinde hasta kisi olmadığını düşündüm ve ambulansa dönerek bağırdım. ‘Neden beni tehlikeye atıyorsun?’ şeklinde el kol işareti yaptım. dahada ardindan kızdım ve içinde biri olmadığını düşündüğüm ambulansa yollar vermedim. olay hasebiyle pişmanım, yapmamam koşul olan tek hareketi yaptım. hür bırakılmamı istek ederim.”

Kaynak: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir