Spor

Ersun Yanal isyan etti! Faul bile yok

2 haftalık galibiyet serisini Kayserispor’a kaybederek sonlandıran Fenerbahçe’de Ersun Yanal, mücadelenin derhal peşinden isyan bayrağını çekti. nihayet dakikalarda yenilen golle sahadan 1-0 yenik ayrılan Fenerbahçe 23 puanda kalırken, mücadele sonu düzen eden medya toplantısında konuşan teknik patron Ersun Yanal, “Bugüne civarindan bu iş hayatımda hep futboldan bahsettim. bu erken futboldan bahsetmeyi çok istiyordum, ama futbolun dışındaki faktörler bizi çok etkiledi. Ne yazık ki acı duyuyorum” dedi. 

Yanal’ın mücadele sonu izahları şöyle;

10 kişi kalmamızın hissesi hatri sayilir büyüklükte ama Fenerbahçe’nin oyununu 45 dakikada mukayese edersek ortada geçen tek mücadele oldu ve dahada ardindan da üstünlük kurabileceğimiz tek maçtı.. iş kariyerim boyunca, kendisinin takımımı konuşmak üzere prensip edindim. Bir hayli pozisyonu tartışmak ve hakeme bağlamak, rakibe bağlamak benim prensibim değil, ırak durdum. Ama lütfen Fenerbahçe’nin bulunduğu Vaziyetin irtibatını çözerek bakın, bu bağlantıya bakmayın. Ekici’yi oyundan almak zorunda kaldım, faul dahi yok. Soldado’nun pozisyonu karar alanı içinde olsa penaltı mıydı? tek bakın.

Maç sonu düzen eden medya toplantısında hakemin vermiş olduğu kararlara reaksiyon gösteren Yanal, “Maçtan öne çıkan bu erken tekrar oyundan çok en çok konuşulan kararlar olacak. Ne yazık ki tekrar futbolu burada konuşamayacağız. Oyunun 2. yarısında oyundan almak zorunda kaldığım Mehmet Ekici’nin faul olmayan tek pozisyonu var ki talihiz pozisyon, ayak bileğine basılması neticesi oyundan çıkmak zorunda kaldı. tekrar sarı kartlarla dolu oyunun başından itibaren. bu erken bendeniz size soruyorum; Soldado’nun pozisyonunu izleyin, bunun benzeri tek pozisyonda tek ortada hakem karar sahası içinde olsa penaltı çalabilecek m? O pozisyon sonrasında oyuncu atılıyor. Bunlar, iki takımın karşılaşmasını etkileyecek faktörler değil, bu erken futbolu konuşmak isterdim. Bugüne civarindan bu iş hayatımda hep futboldan bahsettim. bu erken futboldan bahsetmeyi çok istiyordum, ama futbolun dışındaki faktörler bizi çok etkiledi. Ne yazık ki acı duyuyorum. her vakit en çok destekçisi olduğum futbolun Yalnızca futbolla kalmasını istediğim tek şeyi konuşmak benim çok uzağımda olduğum tek konuydu. Uzağımda var olan konuyu burada sizlerle konuşmaktan çok da mutluluk dolu değilim. Fenerbahçe’ye gelince mücadele kazanırsınız, kaybedersiniz, ara ara iyi-kötü oynarsınız. İki takımın mücadelesi, ara ara oyunun gerilmesi futbolun doğal sonuçları. Ama artık video sisteminden ardindan Bir hayli hakemin izledikten ardindan içinden kolaylıkla çıkabileceği Bir hayli pozisyonu artık değerlendiremez olduk. Ne yazık ki Türkiye’de futbol dışı tartışmaları hep gündemde tutuluyor, bendeniz de bunun dahil kismina girdiğim amaciyla üzgünüm” ifadelerini kullandı. 

Fenerbahçe’nin kazanmaktan dahada ehemmiyeti amaçlari var olan tek takım olduğunun altını çizen Yanal, “Fenerbahçe’ye gelince tek mücadele kazanır, tek mücadele kaybederiz. Sıralamadaki yerimizi tek aşağıda tek yukarıda tutarız. Bundan sonraki her mücadelesi da kazanırız, kazanmak amaciyla de oynarız. Gelişmemiz var, iyi istikamete doğru gidişimiz var. Bu istikamette Bir hayli oyuncuyu kullanacağız. Önümüzdeki zamani dahada doğru değerlendiriyoruz. Önemli tek camia, mühim tek takımız. Kazanmaktan çok dahada mühim amaçlari var olan tek takımız. Bunların hepsine okey ama Fenerbahçe takımının da bunda tek duruşu olması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir