Spor

Hamza Yerlikaya: “Sporun bütün branşlarının yapılabilir olduğunu göstermeye çalışıyoruz”

Ankara Belpa Buz Pateni Tesisleri’nde faaliyetlerini sürdüren Panterler Kadın Buz Hokeyi Takımı, yasamsal medya platformu Twitter üzerinden Hamza Yerlikaya’yı antrenmanlarına çağrı etti. 

Milli sporcuların da formasını giydiği Panterler Takımı’nın davetine Suskun kalmayan Yerlikaya, “Çantamı hazırlıyorum Panterler ! Kask, omuzluk, dizlik, dirseklik, eldiven, şort, kuki, temiz ve sopa… Ay yıldızlı formamı da giyip yarınki antrenmanınıza geliyorum” Cevabını vererek sporcularla birlikte buz hokeyi oynadı. bakanimiz Yardımcısı Hamza Yerlikaya’ya, ülkemiz Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Halit Albayrak da eşlik etti.

YERLİKAYA: “SPORUN BÜTÜN BRANŞLARININ YAPILABİLİR OLDUĞUNU GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Sadece mevki odalarında değil, alana da inerek sporun her branşında yaşanan heyecan ve zorlukları yerinde gördüklerini ifade eden Yerlikaya, “Bu konuda dahada duygulu davranıyoruz ve çalışmalarımızı da bu istikamette tasarim ediyoruz. neticeninde da alana rengarenk görüntüler çıkıyor. Buz hokeyi benzeri güç tek branşta sporcularımız mühim başarılar elde ediyor. Bu alanda çok ağırbaşlı tek çıkışımız var. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın nihayet senelerde yapmış olduğu çalışmalar ve yatırımlar, beraberinde başarıyı da getiriyor. Federasyon başkanımız Halit Albayrak’ın da çabalarıyla çok başarılı sporcularımız yetişecektir. Bakanlık olarak Parasal ve içsel olarak Her vakit sporcularımızın yanındayız. Bizim amaciyla mühim olan, tek branşın olimpik olup olmaması değil, herkesin spor yapması ve her sporun yapılabilir olduğunu göstermek. Gayemiz bu şekilde. Biz spor ülkesiyiz. Her alanda başarılı olmak amaciyla çalışıyoruz. Gelişerek büyümeye ayni ritimde devam edeceğiz” dedi.

“BUZ HOKEYİ güç BİR BRANŞ”

Bütün spor dallarının kendine göre ince nitelikleri ve teferruatları olduğuna dikkat çeken Yerlikaya, “Sporcularımızı ekran başında izlerken Yalnızca mücadele vermeye şahitlik ediyoruz ama detaylarını bilemiyoruz. alan indiğimizde ise inceliklerini görebiliyoruz. Buz hokeyi Sahiden güç tek branş ve bu branşta başarılı olabilmek muazzam tek olay. Cumhurbaşkanımızın bize vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda ve Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun direktifleriyle her alanda olduğu benzeri buz hokeyinde de başarılı olmak amaciyla bütün gücümüzle çalışacağız. Baktığımızda bölgesel olarak kış ülkesiyiz. Büyükşehirlerimiz başta olmak üzere 81 ilimizde tesisleşme ile alakalı çok iyi noktalara geldik. Gayretle ve istekle çalışmaya ayni ritimde devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı bakanimiz Yardımcısı Hamza Yerlikaya’yı buzun üzerinde gördükleri amaciyla çok mutluluk dolu olduklarını belirten Federasyon Başkanı Halit Albayrak ise, buz hokeyi sporunun dahada iyi yerlere gelebilmesi yerine kendilerine destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. 

BELPA Buz Pateni Tesisleri’nde yapılan antrenmanın derhal peşinden Hamza Yerlikaya ve Ankara Üniversitesi Panterler Kadın Buz Hokeyi Takımı, anı resimi çektirdi. 

Ercan ata – ANKARA, DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir